Cкинути

Батюк Яків Петрович

Батюк Яків Петрович

Керівник Ніжинської підпільної комсомольсько-молодіжної організації під час Другої світової війни. Герой Радянського Союзу (1965, посмертно).

Комплекс споруд Ніжинського острогу (тюремного замку)

Ніжинський острог побудований по типовому проекту російського зодчого Андріяна Захарова згідно положень реформи початку ХІХ ст. по запровадженню в Російській імперії єдиної системи губернського управління і, як наслідок, розширення мережі закладів державного управління.

Місце розстрілу 26 членів ніжинської підпільної організації під керівництвом Я.П.Батюка

На цьому місці у вересні 1943 року були розстріляні 26 членів підпільної молодіжної організації, яка в 1942-1943 роках діяла в окупованому німецькими військами Ніжині під керівництвом Я.П. Батюка. Підпільники розповсюджували листівки, організовували диверсії, збирали і передавали оперативну інформацію у штаб партизанського зєднання «За Батьківщину». У серпні 1943 р. організація була викрита. Керівника та більшість членів підпілля заарештовано та розстріляно за тиждень до визволення міста.

Пам’ятник керівнику Ніжинської підпільної комсомольсько-молодіжної організації Якову Петровичу Батюку

Пам’ятник Якову Петровичу Батюку відкрито у 1965 році. Скульптор Григорій Гутман (1916-1971). У вересні 1993 року бюст перенесено з рогу вулиці Я. Батюка і площі М. Заньковецької на початок вулиці імені Героя неподалік від площі І. Франка.