Троїцька церква 1733 р.

Датування: 1733 р
Охоронний № : 828
Адреса: вул. Гребінки, 35
Категорії: Пам'ятки архітектури;
Доба: Козацька;
Статус: Об'єкт національного значення;
Персоналії: А.І. Карташевський;
показати на карті

Троїцька церква збудована у 1727-1733 рр. в стилі барокко. У 30-х роках 19 ст. до головного входу прибудовано притвор з портиком і двоярусною дзвіницею, що надало споруді рис класицизму. Всередині збереглися олійні розписи 19 ст. Троїцька церква разом з Всіхсвятською і Михайлівською грецькими церквами створює єдиний історико-архітектурний комплекс.

Троїцька церква, збудована на місці старої дерев`яної. Хрестоподібна у плані, подовжена по осі захід - схід, мурована, однонефна, однобанна, безстовпна, вона являє собою тип розповсюдженого в Україні 18 ст. однобанного храму. При церкві діяв шпиталь.

Споруда перебудована у 30-х роках 19 ст.: із західного боку прибудовано портик, добудовано дзвіницю з витонченими декоративними деталями та високим шпилем, споруджено четверик барабана, змінено обрамлення дверних та віконних прорізів, збито пілястри та первинний карниз, закладені фігурні ніші.

У кінці 19 ст. з південного боку прибудовано різьблений дерев`яний тамбур, подвір'я огородили кованими візерунчастими гратами з воротами й хвірткою. На воротах у візерунках закомпановано підпис: «При старості Буренко. 1888».

Нині приміщення церкви займає відділ Державного архіву Чернігівської області.

Автор(-и): Руденко Л.М.

Місце на карті