Миколаївська церква 1873р

Датування: 1873р
№ наказу МКТ/Мінкультури про внесення до реєстру : 442
Дата наказу МКТ/Мінкультури про внесення до реєстру : 1979-09-06
Охоронний № : 1767
Адреса: Вул. Покровська, 23 -а
Категорії: Пам'ятки архітектури;
Доба: Імперська;
Статус: Об'єкт національного значення;
Персоналії: Л. Садовський;
показати на карті

Миколаївська церква збудована у 1873 р. за проектом інженера Л.Садовського як тепла церква поруч Покровської церкви. Одноповерхова, мурована, первісно мала невелику декоративну грушоподібну главку. В архітектурному плані є характерним зразком культової споруди у неокласичному стилі.

Миколаївська церква збудована у 1873 р. за проектом інженера Л.Садовського як тепла церква поруч Покровської церкви на місці дерев`яної церкви Костянтина та Олени. Нова церква одноповерхова, мурована, зального типу, прямокутна у плані, безстовпна, безапсидна, із заходу прибудовано тамбур. Первісно мала невелику декоративну грушоподібну главку. В архітектурному плані є характерним зразком культової споруди у неокласичному стилі.

«Східна стіна церкви глуха. Бічні фасади декоровані пілястрами, ритмічно розташованими у простінках поміж вікнами. Вікна напівциркульні з профільованими наличниками. Сандрики понад вікнами лучкової форми. Центральна частина довгих фасадів підкреслена щипцями, у межах яких архівольти, що спираються на пілястри. З боку північного фасаду невеликий дверний проріз, що зберіг первісні межі. Перекриття рівні. Інтер`єр являє собою нічим неподілений прямокутний об`єм, що розкривається у глиб.» [Памятники градостроительства и архитектуры УССР. – К.: Будівельник, 1986 г., т. 4, с. 287].

Місце на карті