Будинок, в якому жила М.К.Заньковецька, перша народна артистка УРСР

Датування: ХІХ ст
Адреса: вулиця імені Марії Заньковецької, 11
Доба: Імперська;
Персоналії: П.К. Саксаганський; М.К. Садовський; М. Грушевський; М. Кропивницький; І. Мар’яненко; Б. Романицький;
Категорії: Пам'ятки історії;
показати на карті

Цей будинок у 1902 році придбала перша Народна артистка України Марія Заньковецька (Адасовська; 1854-1934 рр.). В ньому вона проживала (з перервами) з 1902 по 1926 рік. За цей час в цьому будинку (Сучковий провулок,11) побували М.Грушевський, М.Кропивницький, П.Саксаганський, М.Садовський, І.Мар’яненко.

Будинок, в якому з 1902 по 1926 рік (з перервами) мешкала одна із основоположниць українського професійного театру, корифей української сцени, перша народна артистка України Марія Костянтинівна Заньковецька (1854-1934 рр.). Її ім’я стояло поруч з іменами зірок світового масштабу Емонори Дузе та Сари Бернар.

У 1902 році Заньковецька купила невеличкий будиночок з садибою в Сучковому провулку (нині вул. ім. Заньковецької). Наталія Михайлівна Богомолець-Лазурська, подруга М.Заньковецької, згадувала про це помешкання: «Обкладений червоною цеглою будиночок Марії Костятнтинівни стоїть посеред зеленого чистого двору. Поруч був невеличкий садок, до якого вела чудова тераса…». На жаль, крім будиночка, нічого не збереглося. Про те, що тут жила велика актриса, нагадує лише меморіальна дошка. Перша меморіальна дошка була встановлена в 1960 році. У грудні 1993 року на будинку було встановлено нову меморіальну дошку (з уточненими даними).

Місце на карті