Будинок Олександрівського грецького училища

Датування: 1817р
Охоронний № : 10023-Чр
Адреса: вул. Гребінки, 24
Доба: Імперська;
Персоналії: Зосима Анастасій; Зосима Микола; Христофор Ієропес; Микола Манцов; Григорій Манцов; Костянтин Попов; Іван Бафа; Микола Кліца;
Категорії: Пам'ятки архітектури;
показати на карті

Було відкрито 22 січня 1817 р. згідно з наказом імператора Олександра І. Призначалось для навчання дітей з грецьких родин, але до училища приймали представників інших національностей, які бажали «познаний в науках».

Було відкрито 22 січня 1817 р. згідно з наказом імператора Олександра І. Знаходилось у власному кам’яному будинку, який був пожертвуваний для училища у 1810 р. ніжинським грецьким товариством. Будинок складався з 18 кімнат, 8 з яких займали класи та бібліотека. Призначалось для навчання дітей з грецьких родин, але до училища приймали представників інших національностей, які бажали «познаний в науках». Програма училища передбачала вивчення російське і грецьке читання, історія Ветхого та Нового Завітів, географія, історія, арифметика та геометрія, перекладання з грецької на російську мову і навпаки, малювання. Училище мало чудову бібліотеку, подаровану освіченими греками. Налічувала 1508 томів, серед яких були і унікальні видання латиною та грецькими мовами, зокрема, твори Таціта, Тіта Лівія, Йосипа Флавія. У 1872 р. грецьке братство припинило своє існування у місті, кількість учнів суттєво зменшилось. Училище було закрито у 1919 р.

Автор(-и): Дмитренко Н.М.

Місце на карті