Художній відділ Ніжинського краєзнавчого музею імені Івана Спаського

Адреса: вул. Батюка, 6
Графік роботи: Відділ працює без вихідних. Прийом відвідувачів з 10.00 до 16.00.
Номер телефону: (+3804631)23696
Другий номер телефону: (+380)684017513
Категорії: Музеї;
показати на карті

В експозиційних залах представлені картини всесвітньо відомих художників С.Ф.Шишка, М.І. Стратілата, П.С.Орла, Ю.І.Галича, В.Доброліжа, С.М. Рибака, О.Г. Якимченка. Окрема зала музею присвячена життю та творчості видатної української актриси Марії Заньковецької. В експозиції – особисті речі актриси, унікальні афіші вистав, в яких вона грала, програмки, фотографії акторів театральної трупи, створеної М. Заньковецькою у Ніжині. Виставкова зала відділу щомісяця змінює експозицію. За час існування відділу у ній експонувалися понад 250 тимчасових виставок. Серед них: виставки з колекцій Чернігівського та Національних художніх музеїв, персональні виставки художників, фотохудожників, майстрів декоративного мистецтва.

Відділ було відкрито у 1991 р. і має три експозиційні та одну виставкову зали.

Перша експозиційна зала представляє картини всесвітньо відомих художників С.Ф.Шишка, М.І. Стратілата, П.С.Орла, Ю.І.Галича, В.Доброліжа, С.М. Рибака (живопис, графіка).

Друга експозиційна зала присвячена життю і діяльності «цариці української сцени» Марії Заньковецької; історії Ніжинського драматичного театру ім. Коцюбинського; історії розвитку культури і мистецтва на Ніжинщині. В експозиції – особисті речі актриси, унікальні афіші вистав, в яких вона грала, програмки, фотографії акторів театральної трупи, створеної М. Заньковецькою у Ніжині.

Третя експозиційна зала представляє творчість художника О.Г. Якимченка (1878 р.), ніжинця, випускника Московського художнього Строгановського училища. В експозиції представлені живопис і графіка художника, його особисті речі, фото.

Всього постійнодіюча експозиція відділу налічує близько 500 експонатів.

Четверта виставкова зала відділу використовується для експонування тимчасових виставок. ЇЇ експозиція змінюється кожні 1-2 місяці. За час існування відділу у виставковому залі експонувалися понад 200 тимчасових виставок. Серед них: виставки з колекцій Чернігівського та Національних художніх музеїв; персональні виставки художників – членів Спілки художників України та аматорів; фотохудожників – членів Національної Спілки фотохудожників України та фотографів-аматорів. Зал надається для виставок всім талановитим і обдарованим.

Місце на карті