Церква святих Костянтина та Олени

Dating: 1819-1820рр
Protection # : 5573
Address: Троїцьке кладовище, вул.Космонавтів
Categories: architectural monument;
Epoch: the Imperial epoch;
Personalities: Zosyma Anastasis; Zosyma Mykola; Mykola Vasylovych Gogol;
show on the map

Церква святих Костянтина та Олени зведена на Грецькому кладовищі за ініціативою грецької громади в Ніжині. Під алтарними стінами церкви похований Анастасій Зосима – дворянин, кавалер Грецького Командорського Ордена Спасителя, меценат, жертвував -ший значні кошти на відкриття православних храмів, училищ, бібліотек, лікарень та його не менш відомий брат Микола Зосима. Кладовищенська церква перероблена на ритуальний зал. Належить УПЦ Київського Патріархату.

Художні розписи, іконостас, яки колись прикрашали інтер”єр церкви Костянтина та Олени , на жаль ,не збереглися . Під алтарними стінами церкви похований Анастасій Зосима – дворянин, кавалер Грецького Командорського Ордена Спасителя, меценат, який разом зі своїми братами( могила Миколи Зосима знаходиться поруч) надавав великі кошти грецькій громаді Ніжина. Брати Зосими добре відомі не тільки своєю просвітницькою діяльністю. Бувши патріотами своєї батьківщини – Греції, вони поклялись не займатися особистим життям, доки Греція не звільниться від османської навали.

Микола Гоголь описав освячення храму святих Костянтина та Олени в своєму творі: «Нечто о Нежине, или Дуракам закон не писан».

Зараз приміщення церкви використовується для поховальних ритуалів.

Author(-s): Кулик Л.Ю.

Location on the map