Могила Героя Радянського Союзу Мохового С.П.

Dating: грудень 1943 р
Address: вул. Шевченка, 10
Epoch: Радянська;
Categories: historical monument;
show on the map

Моховой Сергій Петрович (1915-1943), уродженець Воронізької області. В роки Другої світової війни – старший лейтенант, командир 2-ї кулеметної роти, 931-го стрілецького полку, який входив до складу 240-ї стрілкової дивізії.

Моховой СергійПетрович (1915-1943), уродженець Воронізької області. В роки Другої світової війни – старший лейтенант, командир 2-ї кулеметної роти, 931-го стрілецького полку, який входив до складу 240-ї стрілкової дивізії.

Восени 1943 р. Війська Ценрального фронту під командуванням генерала армії К.К.Рокосовського, в ході здійснення Чернігово-Прип’ятської операції звільнили Чернігівщину від німецько-фашистських окупантів. Вирішальним етапом цієї операції була битва за Дніпро. В ніч на 30 вересня 1943 р. рота, якою командував С.П.Моховий однією з перших під шквальним вогнем ворога форсувала Дніпро і закріпилась на правому його березі. Вранці 30 вересня фашисти здійснили 8 атак, намагаючись скинути бійців у воду. Але бійці на чолі з С.П.Моховим утримували правобережний плацдарм до підходу головних сил радянської армій. За особисту мужність і героїзм при форсуванні Дніпра С.П.Моховий Указом Президії Верховної Ради СРСР від 20 жовтня 1943 р. присвоєно звання Героя Радянського Союзу. В одному з наступальних боїв на правобережному плацдармі 8 грудня 1943 р. С.П.Моховий був тяжко поранений і невдовзі помер у Ніжинському військовому шпиталі, біля якого і був похований. Пам’ятник на могилі був встановлений у 1951 р.

Author(-s): Дмитренко Н.М.

Location on the map