ПРЕЗЕТАЦІЯ КНИГИ К. БОНДАРЕНКО

Author: Admin
Date time: 2017-06-15 22:59:12
Categories: News;

Життя без творчості-одноманітне й буденне. Можливо, тому ми й захоплюємося людьми, які мають талант, та здатні створити щось своє. Понад 10 років відвідує «Літературну вітальню» при Ніжинській центральній міській бібліотеці Катерина Миколаївна Бондаренко. Нарешті вона набралася рішучості видати свою першу збірку «З вірою в душі». Надрукували її у видавництві «Орхідея». Сьогодні ми презентуємо разом з авторкою її перший доробок. Невеличка книжечка має дуже позитивну енергетику. Поезія написана щиро й легко, майже з кожної сторінки віє ліричним настроєм. Авторка у довірливому тоні розповідає читачу про своє життя. Поезія, народжена душею, обов’язкового знайде відгук у ваших серцях.

Мала батьківщина Катерини Миколаївни Бондаренко-с. Софіївка Носівського району. Але навчалася вона у Кобижчанський десятирічці Бобровицького району. Потім Катерина Бондаренко закінчила Київський медичний технікум. Вона відчувала, що лікувати людей, допомагати їм – сенс її життя. І почала працювати за фахом у с. Кобижча, потім- в Ніжині. ЇЇ добре пам’ятають у дитячому садочку №19, з якого прийшла на презентацію ціла делегація. Крім того, Катерина Миколаївна встигла закінчити ще й народний факультет журналістики, писала вірші, друкувалася в періодиці. За допомогою електронної презентації поетеса розповіла про свій життєвий і творчий шлях. В своєму житті пані Катерина зустріла багато прекрасних й талановитих людей. Завдячуючи друзям, стала активним членом творчої спілки митців при Ніжинській міській бібліотеці. Поетеса-скромна й чуйна людина, без зіркової хвороби. Крім того, Катерина Миколаївна щиро віруюча людина. У 34 роки ця вродлива жінка стала вдовою з двома доньками на руках. Тепер вже дорослі Юля та Олена є надійною підтримкою для мами. Онучки Марія і Карина теж завітали на презентацію першої поетичної збірочки їх улюбленої бабусі. Для пані Катерини прозвучала пісня «Рідна мати моя» та інші у виконанні ніжинських поетів. Найдорожчим людям на світі присвятила вона свої вірші: мамі, донечкам, онучкам, коханому, брату Михайлу. Згадала й подругу по творчому цеху Софію Демиденко, журналіста Анатолія Шкуліпу, який прийшов привітати авторку з новонародженою збіркою. Не забула вона і про тих, хто пройшов через її життя, залишивши по собі добру пам’ять.

Частина віршів-на духовну тематику. Авторка звертається до Бога, оспівує церковні храми, вічні цінності буття / «У Ніжині Тобольський народився», «Ікона-прообраз душі Святої»/. Багато віршів присвячено рідному Ніжину. Ну як тут не згадати славні огірочки/ «Праця на землі»/. Здається, що така лагідна та щира людина, як Катерина Миколаївна Бондаренко, не цікавиться політикою. Але це не так, судячи з її вірша «Небесній Сотні», в якому-жалоба за загиблими героями, тривога за майбутнє України. «Людина народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний»,- писав В. Сухомлинський. Коли прорізаються крила творчості, і автор підіймається над буденністю, йому є чим поділитися з іншими. Поетеса побувала на Кавказі, в Криму, Одесі. Враження перетворилися на вірші. Як сприймаються творчі здобутки Катерини Бондаренко, можна було оцінити на презентації її збірки «З вірою в душі». Тільки подяка та захоплення людськими якостями поетеси звучали в залі. Виступили її рідні, друзі, колеги по роботі.

-Нехай ніколи не зміліє та криниця, з якої Ви черпаєте сили для творчості. Бажаємо Вам внутрішньої гармонії та наснаги,-побажала ведуча презентації, провідний бібліограф Гусєва Любов.

Author(-s): Наталія Старінко, бібліотекар Ніжинської міської центральної бібліотеки.